Şriftin ölçüsü :

Saytın rəngi :

Nümayəndəliklər

 YERLİ İCRA HAKİMİYYƏTLƏRİ HAQQINDA ƏSASNAMƏ-dən çıxarış

Azərbaycan Respublikası Prezidentinin
2012-ci il 6 iyun tarixli 648 nömrəli Fərmanı ilə
TƏSDİQ EDİLMİŞDİR

5. İnzibati ərazi dairələri üzrə və sahə inzibati ərazi dairələri üzrə yerli icra hakimiyyəti başçısı nümayəndələrinin vəzifə və səlahiyyətləri

5.1. İnzibati ərazi dairələri üzrə və sahə inzibati ərazi dairələri üzrə yerli icra hakimiyyəti başçısı nümayəndələrinin aşağıdakı vəzifə və səlahiyyətləri vardır:

5.1.1. yerli icra hakimiyyəti başçısının tapşırıqlarını yerinə yetirmək, vəzifə və səlahiyyətlərinə aid olan məsələlərə dair təkliflər vermək;

5.1.2. əhalinin sosial əhəmiyyətli sifarişlərini öyrənərək, yerli icra hakimiyyətinin başçısına təkliflər vermək;

5.1.3. nümayəndəliyin fəaliyyətini təsdiq edilmiş perspektiv iş planları əsasında təşkil etmək;

5.1.4. ərazidə fəaliyyət göstərən dövlət qurumları ilə, habelə bələdiyyələrlə, qeyri-hökumət təşkilatları ilə və digər təşkilatlarla nümayəndəliyin qarşılıqlı fəaliyyətini təmin etmək;

5.1.5. ərazidə mənzil-kommunal təsərrüfatı və mənzil istismarı sahəsində fəaliyyət göstərən, məişət tullantılarının yığılması və daşınması, abadlaşdırma, yaşıllaşdırma, təmizlik və işıqlandırma işlərini yerinə yetirən qurumların (mənzil-kommunal istismarı və mənzil istismarı sahələri də daxil olmaqla) fəaliyyətini yerli icra hakimiyyəti başçısının müəyyən etdiyi məsələlər üzrə əlaqələndirmək;

5.1.6. ərazidə olan yaşayış evləri və çoxmənzilli yaşayış binalarındakı mənzillər üzrə təsərrüfatbaşına uçot kitablarını, habelə təsərrüfat üzvlərinin və müvəqqəti yaşayan şəxslərin siyahısını aparmaq;

5.1.7. Azərbaycan Respublikasının Seçki Məcəlləsinin 46.4-cü, 46.5-ci, 46.15-ci və 87.6-cı maddələrinə uyğun olaraq, daimi seçici siyahılarına daxil edilmək üçün ərazidə aktiv seçki hüququna malik olan seçicilər haqqında məlumatları yerli icra hakimiyyəti başçısına təqdim etmək, seçki məntəqələrinin ərazilərində seçkiqabağı təşviqat materiallarının lövhələrdə yerləşdirilməsi üçün yerlərin müəyyənləşdirilməsinə dair yerli icra hakimiyyəti başçısına təkliflər vermək;

5.1.8. “Vətəndaşların müraciətləri haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunu ilə müəyyən edilmiş qaydada vətəndaşların qəbulunu həyata keçirmək, onların ərizə, şikayət və təkliflərinə baxmaq, lazımi tədbirlər görmək və nəticəsi barədə vətəndaşlara məlumat vermək;

5.1.9. ərazidə yaşayan vətəndaşlara onların şəxsiyyətini, ailə vəziyyətini təsdiq edən arayışlar və digər arayışlar vermək;

5.1.10. ilin yekunları ilə bağlı hesabat yığıncağında əhaliyə (ictimaiyyətə) nümayəndəliyin fəaliyyəti haqqında məlumat vermək;

5.1.11. nümayəndəliyin işçiləri (inzibati vəzifə tutan işçilər istisna olmaqla) barədə həvəsləndirmə və intizam tənbehi tədbirləri görmək;

5.1.12. səlahiyyətləri çərçivəsində əmrlər vermək.

5.2. Bu Əsasnamənin 5.1-ci bəndində göstərilənlərə əlavə olaraq, inzibati ərazi dairəsi üzrə yerli icra hakimiyyəti başçısının nümayəndəsi vətəndaşlıq vəziyyəti aktlarının dövlət qeydiyyatını və “Notariat haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 18-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş notariat hərəkətlərini aparır.

5.3. İnzibati ərazi dairələri üzrə və sahə inzibati ərazi dairələri üzrə yerli icra hakimiyyəti başçısının nümayəndələri Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müəyyən etdiyi digər vəzifə və səlahiyyətləri də həyata keçirirlər.

 

Şəki şəhər İcra Hakimiyyəti Başçısının inzibati ərazi dairələri və sahə inzibati ərazi dairələri üzrə nümayəndəlikləri
1 nömrəli Sahə İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Həsənov Rasim 244-90-34
Nümayəndənin müavini Əliyev Mehman 244-29-62
Baş məsləhətçi-baş mühasib Xəlilov Nizami 244-29-62
Məsləhətçi (mühəndis) Qaffarov Elçin 244-29-62
Aparıcı mütəxəssis Allahverdiyev Aqil 244-29-62
Baş Zəyzid kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
 Nümayəndə Həmzətov Məmməd 24 95-1-54
Nümayəndənin müavini Novruzov Elşad  
 Baş məsləhətçi mühasib Məmmədova Mətanət  
Orta  Zəyzid kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Mustafayeva Xuraman  24 94-1-48
Nümayəndənin müavini Hüseynov Fikrət   
 Baş məsləhətçi mühasib Məmmədova Könül  
Aşağı Küngüt kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Qasımov Elsəvər 24 91-1-19
Nümayəndənin müavini Məmmədov Ərəstun  
 Baş məsləhətçi mühasib Rəsulov İsmayıl  
İbrahimkənd kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
 Nümayəndə Məmmədov İlqar 24 91-2-06
Nümayəndənin müavini Tağıyev Elvin   
 Baş məsləhətçi mühasib Qocayev Yaşar  
Baş Kəldək kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Məsimov Cavanşir 24 90-4-72
Nümayəndənin müavini Abdurahmanov Emin  
 Baş məsləhətçi mühasib Babayev Səxavət  
Aydınbulaq kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Vəliyev Elçin 24 39-2-53
Nümayəndənin müavini Tağıyev Yadigar 24 39-1-43
 Baş məsləhətçi mühasib Səlimli Azər  
Şirinbulaq kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Dostuyev Tapdıq 24 58-4-29
Nümayəndənin müavini Qurbanov Kərim  
 Baş məsləhətçi mühasib Səlimov Şəmşir  
Baş Küngüt kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə İslamov Şahin Oktay 24 73-1-45
Nümayəndənin müavini Soltanov Mərdan 24 73-1-37
 Baş məsləhətçi mühasib Paşayeva Pərvanə  
Turan qəsəbə İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Rəfiyev Güloğlan 24 71-3-34
Nümayəndənin müavini İsrafilov Musa 24 71-3-35
 Baş məsləhətçi mühasib Şamilov Tahir  
Bolludərə kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Həsənov Sahib 24 78-4-46
Nümayəndənin müavini Məmmədov Rizvan  
 Baş məsləhətçi mühasib Bəşirov Ağalar  
Qayabaşı kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Həsrətli Cabir 24 78-2-40
Nümayəndənin müavini Hüseynov Ramil 24 78-2-88
 Baş məsləhətçi mühasib Salahov Mirzə  
Cəfərabad kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Mustafayev Sübhan 24 38-1-72
Nümayəndənin müavini Əliəkbərov Valeh   
 Baş məsləhətçi mühasib Mustafayev Tariyel  
Suçma kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Abdullayev Həsən 24 37-1-10
Nümayəndənin müavini Əlipaşayev Şahin  
 Baş məsləhətçi mühasib Şamilov Azər  
Çeşməli kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə İbrahimxəlilov Zabir 044-277-01-35
Nümayəndənin müavini Rəhimov Vüqar  
 Baş məsləhətçi mühasib Abdurahmanov Etibar  
Şəki kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Əliyev Müslim 24 33-2-68
Nümayəndənin müavini    
 Baş məsləhətçi mühasib    
Cəyirli kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Şirinov Niyaz 24 77-1-99
Nümayəndənin müavini Ismayilov Farzali  
 Baş məsləhətçi mühasib Ramazanov Zaman  
Oxud kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Əhmədov Oruc 24 30-1-54
Nümayəndənin müavini Yusifov Elmar  
 Baş məsləhətçi mühasib Yusibov Elşən  
Baltalı kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Əhmədov Rəhman 24 31-1-18
Nümayəndənin müavini Eyvazova Könül  
 Baş məsləhətçi mühasib Rəsulov Turqut  
İnçə kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Əhmədov Vahid 24 34-1-42
Nümayəndənin müavini Salmanov Nicat  
 Baş məsləhətçi mühasib Rəcəbli Elmir İbrahim  
Baş Göynük kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Calalov Rza 24 92-1-17
Nümayəndənin müavini Teymurov Elnur 24 92-1-72
 Baş məsləhətçi mühasib Ədilov Xəyal  
Aşağı Göynük kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Əliyev Əfqan 24 96-1-15
Nümayəndənin müavini Hümbətov Yusif 24 96-1-33
 Baş məsləhətçi mühasib Həsənova Şəfəq  
Baş Layısqı kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Mirhəsənov Aslan 24 93-1-36
Nümayəndənin müavini Yusibov Nizami  
 Baş məsləhətçi mühasib Mürşüdov Ümid  
Biləcik kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
 Nümayəndə Məmmədov Tariyel 24 99-2-10
Nümayəndənin müavini Xasıyev Xalis  
 Baş məsləhətçi mühasib Məmmədov Azər  
Qoxmuq kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə İsayev İbrahim 24 59-1-71
Nümayəndənin müavini Əliyev Zeynal  
 Baş məsləhətçi mühasib Məmmədli Ramin  
Kiş kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Yusifov Mürvət 24 98-4-98
Nümayəndənin müavini Həbibullayev Maqsud  
 Baş məsləhətçi mühasib Həşimov Azad  
Daşüz kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Əliyev İlqar 24 32-2-30
Nümayəndənin müavini    
 Baş məsləhətçi mühasib Mustafayev Elçin  
Küdürlü kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə İbrahimov Xəyyam 044-277-10-38
Nümayəndənin müavini Abdullayev Cahangir  
 Baş məsləhətçi mühasib Məmmədov Məmməd  
Qudula kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Cumayev Rəşad 24 97-2-27
Nümayəndənin müavini Həsrətov Ramin  
 Baş məsləhətçi mühasib Paşazadə Təbriz  
Cumakənd kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Əliyev Mustafa 24 75-1-37
Nümayəndənin müavini Səmədov Söhrab  
 Baş məsləhətçi mühasib İmamov Məmmədəli  
Şorsu kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Mahmudov Oruc 24 72-1-10
Nümayəndənin müavini İsmayılov Qurban  
 Baş məsləhətçi mühasib Rasulov Ələsgər  
Böyük Dəhnə kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
 Nümayəndə Məmmədkərimov Rüstəm 24 36-1-67
Nümayəndənin müavini Qədirov Xəyyam 24 36-1-50
 Baş məsləhətçi mühasib Xəlilov Tehran  
Kiçik Dəhnə kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəlik
Nümayəndə Əliyev Ayaz 24 35-1-35
Nümayəndənin müavini Manafov Seyran  
 Baş məsləhətçi mühasib Axundov Səməd  
Çələbixan qəsəbə icra nümayəndəliyi
Nümayəndə Ağabalayev İlqar 24 28-1-11
Nümayəndənin müavini Yusifov Rasim  
 Baş məsləhətçi mühasib Qarayev Etibar  
GERİYƏ
Keçidlər